top of page
Vyhledat

Zpět k Leninovi! Pryč s koalicí STAČILO!

S příchodem voleb do Evropského parlamentu, které se mají uskutečnit již od 6. – 9. června 2024 přichází na scénu i koalice STAČILO!, jejímž zakládajícím členem se stává naneštěstí KSČM, v čele s Kateřinou Konečnou. Ta do ní pozvala i tu nejhorší pravicově konzervativní a demagogickou verbež, která jezdí na své demonstrace "proti bídě" luxusními vozy, zatímco momentálně slouží vládnoucí třídě k tomu, aby oprávněný hněv proletariátu odváděla do neškodných koryt národnostní nenávisti zejména proti Ukrajincům, a reakčního vlastenectví. Takováto politika KSČM uráží všechny skutečné komunisty, a to zejména v roce Lenina, kdy si připomínáme 100 let od jeho smrti. Ve skutečnosti neposiluje boj proti Fialově vládě, a už vůbec ne proti kapitalistické vládnoucí třídě Lenin celý život proti podobnému třídnímu kolaborantství vedl nesmiřitelný boj, bez čehož by nebylo možné dosáhnout i vítězství Říjnové socialistické revoluce. Je tak zjevné, že nemůžeme takovýto paskvil podporovat. Všem členům KSČM upřímně usilujícím o svržení kapitalismu tímto pokládáme jasnou otázku - "Jak přesně nás kolaborace s konzervativci více přiblíží komunismu?". Následující článek je odpovědí na otázku co nás komunisty odlišuje od této koalice, aniž bychom vůči KSČM chtěli šířit nenávist, ale abychom porozuměli jejímu úpadku.


Proč končíme s podporou KSČM?


Není tomu tak dávno, kdy někteří lidé považovali za kontroverzní, že jsme podpořili KSČM v parlamentních volbách v roce 2021. Bylo by tedy dobré si na začátek připomenout důvody, proč jsme tomu tak tehdy činili. V roce 2021 existovalo vážné nebezpečí, že se komunistická strana po 100 letech od svého vzniku nedostane do parlamentu, a co hůř, že se do něj tentokrát dostanou pouze strany buržoazní, které tak budou mít volnou ruku na to, co následně skutečně přišlo - masivní politiku škrtů vůči pracující třídě. Výsledek je takový, že jsou Češi i podle buržoazních ekonomů jako je Lukáš Kovanda nejvykořisťovanějším národem Evropy, a že 20% nejbohatších vlastní v Česku 82% všeho, zatímco nejchudších 20% pouze 0,2% jak uvádí SeznamZprávy. Tato situace poskytuje vládnoucí třídě i širší prostor na útoky proti komunistickému hnutí jako takovému, které přišly třeba s "kulturní revolucí" vlády a místních buržoazních zastupitelů proti sovětským pomníkům v čase přepadení Ukrajiny Putinem.


Domnívali jsme se tehdy, že je zkrátka lepší, pokud KSČM v parlamentu bude, než nebude, i když jsme si byli velmi dobře vědomi, že se jedná o extrémně deformovanou a v praxi reformistickou stranu, která celé předchozí volební období neměla problém podporovat vládu jednoho z největších kapitalistů v zemi - Babiše, čímž se totálně zdiskreditovala./byznysnoviny.cz


Pořád ale, když by byla v parlamentu, tak by existovala alespoň teoretická šance, že bude znepříjemňovat život buržoazii při jejích škrtech na legislativní úrovni, a že se jí zcela nezaprodá. Toho by bylo ale možno dosáhnout pouze tlakem zvenčí. Pokud by byla KSČM v parlamentu jako jediná neburžoazní strana, a zároveň se odehrávaly masové demonstrace proti vládě, jaké jsme viděli od září 2022, je možné, že by si lidé spojovali svoje naděje právě s KSČM, na což by musela KSČM reagovat i svou politikou.


Pokud si tuto naší podporu KSČM vyložili někteří straníci jako podporu bezpodmínečnou a věčnou, tak se šeredně mýlili. Tuto naší podporu jsme vnímali pouze jako formu tlaku na KSČM, či přesně na vytvoření takových podmínek, které by mohly tlak KSČM doleva způsobit. Formy politického tlaku mohou být různé, podle dané situace. A momentálně je situace taková, že při současných zradách KSČM je pro nás podstatné udržovat od této strany co největší možný odstup, a podrobit jí ostré kritice, jako jiné formě téhož tlaku.


V roce 2021 totiž KSČM kandidovala alespoň teoreticky jako komunistická strana. Její kolaborace s buržoazií do dalšího volebního období byla zatím pouze na teoretické úrovni, i když extrémně pravděpodobná. V roce 2024 je však pro KSČM kolaborace s buržoazií východiskovým bodem. Tato kolaborace je přesně tím, s čím už jde KSČM do voleb. Už nekandiduje jako komunistická strana. V takovéto situaci je naše podpora KSČM zcela vyloučena, jelikož by se jednalo o podporu KSČM v této zradě a podporu třídně nám nepřátelských myšlenek. Současným cílem koalice Stačilo! je dle slov Konečné brousit hrany a překonávat rozpory mezi levicí a pravicí pro boj proti Fialově vládě. V praxi tak můžeme ze strany Konečné pozorovat likvidaci komunistické strany, kdy je i pravděpodobné, že už jako komunistická strana KSČM nebude nikdy kandidovat. Minimálně je to zjevným cílem současného vedení KSČM, jehož politiku vystihuje výrok starého Brůny v díle Studna v seriálu o majoru Zemanovi - "Nic živýho tu po nás nesmí zůstat!"Jak ospravedlnit zradu?


Svou zradu se KSČM snaží ospravedlnit "lidovostí" svého současného kurzu. "Lidé to chtějí, aby se protivládní síly spojily!" takový je argument Konečné a jejích přátel ve zradě, která ve svých videích neváhá citovat zprávy, které jí v tomto smyslu chodí. Jiným argumentem pro koalici Stačilo! je pro Konečnou to, že je třeba za každou cenu porazit současnou protilidovou koalici. "Však podívejte se, co vše strašného nám Fialova vláda dělá! Je třeba se proti ní za každou cenu spojit a zastavit jí! Kdo to odmítá je egoista, sektář a Fialův agent!" Tak by se dala shrnout píseň zrady Konečné, kterou si vědomě předem připravila proti argumentům na zachování komunistické strany.


Takováto argumentace je však velmi ubohá, a demagogicky na úrovni jejích nových kamarádů Rajchla s Vrábelem, které se snažila dostat na svou kandidátku. V praxi tak KSČM argumentuje workerismem, tedy snahou snižovat svou politickou a teoretickou úroveň za účelem nalezení zkratky k masám. Takovou politiku Lenin velmi silně kritizoval už v časech vzniku SDDSR v Rusku, kterou tehdy reprezentovalo její ekonomistické křídlo. Tato argumentace Konečné a její politika ve finále prokazuje pouze její politické snobství, dávajíce okázale najevo, že jediná cesta jak získat na svou stranu pracující třídu tkví v podléhání jejich údajným momentálním předsudkům.


"Naší nejpřednější a nejnaléhavější povinností je napomáhat výchově dělníků-revolucionářů, kteří, pokud jde o stranickou činnost, jsou na téže úrovni jako revolucionáři z řad inteligence. Proto hlavní pozornost musí být věnována tomu, abychom pozvedali dělníky na úroveň revolucionářů, a nikoli abychom sami klesali bezpodmínečně na úroveň "dělnické masy", jak chtějí ekonomisté, bezpodmínečně na úroveň "průměrných dělníků", jak chce "Svoboda""

-Lenin, Co dělat? (1902)/socialistalternative.org


Jakým argumentem je to, že lidé něco v dané chvíli chtějí, a tak je třeba se tomu přizpůsobit? Má nutně pracující třída vždy pravdu? Připomeňme si období okolo roku 2013, kdy v severočeském Duchcově eskalovalo napětí mezi českým a romským obyvatelstvem, a kdy se odehrávaly i pokusy o pogromy proti Romům za účasti fašistů a Dělnické strany sociální spravedlnosti. Měla KSČM tehdy vyslyšet přání mnoha místních lidí včetně pracujících, kteří ze strachu podporovali demonstrace s fašisty, a podporovat pogromy proti Romům? Pozice KSČM tehdy byla rozporuplná. Na jednu stranu dnes již zesnulý europoslanec Kohlíček za KSČM podpořil antifašistické demonstranty, nicméně strana KSČM jako celek v roce 2014 utvořila v městském zastupitelstvu Duchcova koalici s DSSS a ČSSD, a tím umožnila DSSS se dostat v Duchcově do vlády!


Podobně i argumentuje Anarchistická federace stran války na Ukrajině. "Musíme podporovat armádu Ukrajiny, protože sami Ukrajinci chtějí válčit proti Putinovi!" Jaký to odporný workeristický alibismus pro kolosální zradu internacionalistického programu!Fiala je loutka, kapitalisté jsou problém!


Sám Lenin říkal, že demagogové jsou nejhorší nepřátelé proletariátu. Ptejme se kam vede KSČM tato demagogie, a co svým přístupem KSČM učí pracující? Učí je, že největším nepřítelem pracujících je Fialova vláda. Špatně! Fiala i Pavel jsou loutky. Jsou to nablýskané tváře bez charismatu a vlastního názoru se stále opakujícími se nicneříkajícími frázemi, které vládnoucí třída pověřila správcovstvím nad státem, a kryje jejich průšvihy skrze sdělovací prostředky. Pavel a Fiala jsou ti co jsou vidět. Jsou těmi, kteří nastavují tváře větru dešti odporu pracujících. Komunista ale musí odhalovat, že skuteční nepřátelé jsou ti, co nejsou vidět. Co jsou jejich loutkovodiči stojící v pozadí. Nejsou to ani Evropská unie ani Zelenský nebo Biden. To jsou jen jiné loutky. Je to v první řadě domácí velkokapitál, v jehož čele jsou pánové Tykačové, Křetínští, Lukačovičové a další, jejichž zájmům tato vláda věrně slouží, a jejichž majetek se počas vlády Fialy úměrně násobí na úkor pracujících.Obal předvolebního čísla našeho dřívějšího magazínu KonfrontaceNekomunističtí vlastenci a experti


Když se podíváme blíže na složení kandidátů z takzvaných "expertů a vlastenců", které si KSČM pozvala do koalice Stačilo, tak uvidíme, že je i vzhledem k jejich politické minulosti silně nepravděpodobné, že by tito lidé měli zájem zastávat pozici avantgardy třídního boje proletariátu. Pokud se tato koalice prohlašuje (slovy tiskového mluvčího Romana Rouna za KSČM) za „silnou a relevantní opozici všem politickým stranám a hnutím, jenž se ruku v ruce s Petrem Fialou podílejí na ekonomickém rozvratu České republiky“ lžou sami sobě, ale hlavně jejich zbývajícím podporovatelům.


Nyní něco málo o některých čelních kandidátech, nechť víme s kým máme tu čest!

Ondřej Dostál – právník, který dříve působil v Pirátské straně.

Jana Turoňová – právnička a mediátorka, která dříve působila v ČSSD (dnes SOCDEM), a zastávala pozici pro spolupráci ČSSD a KSČM, za což byla od sociálních demokratů odejita.

Jan Skalický – manažer, který dříve působil v ODS, ale kandidoval i za ANO.

Petra Rédová - antivaxerka a bývalá členka Rajchlovy strany PRO, která dříve falešně představovaná jako zdravotní sestra z brněnské JIP pro podporu svých argumentů využívala i silně nevědecké informace.


/Stačilo


Kateřina Konečná těžce zalhala široké veřejnosti, když říkala, že v koalici STAČILO! budou lidé, kteří nezklamali lid a mají za sebou slušnou minulost. Tohle tvrzení lze brát jedině jako lež nebo jako vtip. Jakkoli bychom brali tohle tvrzení předsedkyně KSČM je evidentní, že jí je zcela jedno s kým spolupracuje. Z jaké drzosti si Roman Roun dovolil na tiskové konferenci tvrdit, že se koalice STAČILO! stává silnou opozicí vůči stranám SPOLU, když právě část kandidátů STAČILO! tvoří bývalé členstvo stran vládní koalice? Rozumíme zdegenerované politice, kterou tvoří zdegenerovaná KSČM a její oportunismus v čemž roli zisku sehrává, alespoň jedno vyhrané křeslo do eurovoleb.


Nemá však ani tak cenu hledat na tyto kandidáty špínu, či se je snažit účelově démonizovat. Vystačí nám úplně v pohodě to, co zastávají nyní. Jako prostředek k dosažení cíle další účasti v europarlamentu využívá Konečná a KSČM všech možných demagogií, které zrovna u proletariátu frčí. Místo toho aby KSČM svítila proletariátu na cestu socialistické revoluce, svítí mu do očí a dále ho demoralizuje. Nikdo kdo alespoň trochu seriózně studoval marxismus a ztotožňuje se s jeho myšlenkami nemůže v roce 2024 zastávat vlastenecké pozice. Jakou relevanci má vlastenectví v časech rozvinutých a globalizovaných výrobních sil, kdy výrobní způsob překonává kulturní, místní i jazykové bariéry mezi lidmi a propojuje proletariát celého světa? Nechceme se bez jeho vědomí zaštiťovat členem KSČM Františkem Ledvinou, u kterého nevíme, co by na náš text řekl, nicméně je dle našeho názoru u Ledviny možno pozorovat daleko větší úroveň pochopení reakčnosti vlastenectví, než u Konečné.


Konečná například stojí za citátem:


"Pokud chcete volit Piráty, volíte federalismus, Euro, a prostě větší federalizaci Evropy. Pokud chcete víc suverénní stát, víc stát nezávislý na Evropské unii, tak volíte koalici Stačilo. (...) Určitě jsou tady voliči, kteří chtějí víc federalizace, chtějí větší sepětí s EU, chtějí Euro, a pak jsou tady moji voliči, kteří vím, že to nechtějí, a já vždycky budu hájit jejich zájmy a to i v Evropském parlamentu."

Oproti tomu u Ledviny můžeme najít tuto definici globalizace:


"Globalizace - objektivní procesy předpovězené K. Marxem, který se zabýval především jejich sociálně-ekonomickou podstatou a používal termín "internacionalizace" nebo rozšiřování výrobních vztahů. Vycházel při tom z objektivní tendence růstu výrobních sil, která si tyto procesy vynucuje. Přirozeným důsledkem toho je i internacionalizace politických, kulturních a jiných vztahů.Ti, kteří dnes kritizují sociálně ekonomické důsledky tohoto procesu, používají termín "globalizace". Kritiku nezasluhuje globalizace sama, ale způsob jakým probíhá a ve prospěch koho probíhá."

Nezbývá než se Konečné zeptat: "A co takhle místo boje za suverénní a nezávislý stát bojovat za jednotu evropských pracujících v boji proti nadvládě evropského kapitálu, který skrze EU prosazuje své ekonomické i imperialistické ambice? Co takhle bojovat za likvidaci EU jako nástroje tohoto kapitálu, a jejího nahrazení Socialistickou federací Evropy?". To by byl ovšem komunismus - tedy něco, co je Konečné maximálně tak pro smích.Stačilo! jako nástroj vyhubení mládeže v KSČM


V roce 2024 se stává každým dnem čím dále tím více očividné, že je kapitalismus vyčerpaným systémem, který se stává brzdou dalšího lidského pokroku, zatímco dusí miliardy lidí po celém světě bídou, škrty, válkami, a klimatickými katastrofami. Toto je vnímáno zejména mladými lidmi, kteří čím dále tím častěji přicházejí k revolučním závěrům.


Společnost YouGov, zabývající se výzkumem veřejného mínění, v současné době disponuje daty ohledně toho, jak různé generace lidí vnímají různé historické osobnosti. Podle její ankety pouze 3% takzvaných „baby boomers“, tedy lidí narozených v letech 1946 až 1964 vnímají pozitivně revolucionáře Vladimíra Lenina. Ovšem u generace milleniálů, tedy generace 1981-1996 se popularita Lenina tyčí do výše 32%! Ano, v Česku ta čísla mohou být odlišná než v některých jiných zemích, ovšem to nic nemění na tom, že současná mladá generace, a to i té české, čím dále tím více vzhlíží k revolučním myšlenkám. Pokud by tomu tak nebylo, nemohla by být Komunistická Avantgarda v současnosti jednou z nejrychleji rostoucích sekcí IMT./YouGov.com


Vedle toho je však práce s mládeží v KSČM, pod vládou komisařky mládeže Petry Prokšanové spektakulárním propadákem. Neexistují takřka žádní mladí lidé, kterým by KSČM imponovala, a jednotlivci kteří se do ní přidávají velice rychle přicházejí o iluze. A není se co divit. Sama Prokšanová na své Facebookové stránce 13. ledna zveřejnila status, kde se se zjevnou provinilostí snaží obhájit odpornou lidovou frontu své strany, za kterou sama kandiduje.


Tento její status je poněkud dlouhý na sdílení. Kdo chce, ten si ho najde celý na její stránce sám. My zveřejníme pouze jeho úvodní část:


„Složení kandidátky je výsledkem dlouhých náročných jednání, pro které se KSČM otevřela všem levicovým stranám a subjektům. Bohužel se opět potvrdilo, že nekomunistická levice v naší zemi není v současném stavu schopna spolupráce, a to ani za situace, kdy už jde opravdu „o kejhák“. A není to jen o vztahu s KSČM, na spolupráci se nedokázala dohodnout např. ani SOCDEM se stranou Levice. Nadále tak převládá trend, že je snazší se vůči svým nejbližším spojencům vymezovat (kdo chce psa bít, hůl si vždy najde) než hledat styčné body spolupráce a konfliktní témata alespoň dočasně upozadit. A tak, zatímco pravici spojuje láska k penězům, levici rozdělují její ideály. A dokud se tohle nezlomí, můžeme na úspěch ve volbách pomýšlet jen s opravdu přehnaným optimismem.“


/Facebook: Petra Prokšanová


Prokšanovou zjevně mrzí, že se Levice a jiné strany odmítly spojit na kandidátku s Vrábelem a Rajchlem. A tuto skutečnost, že se jiné levicové strany odmítly přidat do lidové fronty s KSČM používá jako alibi pro to, aby se KSČM otevřela o to více různým demagogickým konzervativcům! Myšlenka jejího statusu je v podstatě taková, že když by se levicové strany přidaly ke KSČM, tak by KSČM nemusela lanařit konzervativce! Takže si za to vlastně můžeme sami, že KSČM zrazuje cokoliv, co by jen zavánělo komunismem !!!


Tento její status nám pouze potvrzuje to, že je jí, KSČM a Konečné vlastně úplně jedno s kým kandiduje a s jakým programem. Hlavně aby byli někam zvolení! A jestli se za tímto účelem Konečná spojí s Rajchlem nebo Levicí – to už je vlastně nepodstatné. Zradu KSČM Prokšanová ospravedlňuje politickou „tolerancí“ za vyšší cíle. Příběhem o tom, jak KSČM poskytla vstřícnou ruku, aby byl konečně poražen Fiala, a mohli jsme žít šťastně až do smrti!


Skutečná komunistická strana by se měla snažit organizovat ty nejpokrokovější složky proletariátu, a získat je na svou stranu, aby skrze ně bylo možno oslovit široké lidové masy pro věc revoluce. Nevyhnutelně tak musí vystupovat často i proti tomu, co sama většina proletářů v daný okamžik chce, aby hájila jejich skutečné třídní zájmy, které existují bez ohledu na to, zda si je proletáři uvědomují. Oproti tomu je cílem KSČM naopak získat na svou stranu ty nejvíce zpátečnické a politicky nestálé vrstvy, ze kterých je možno skrze demagogii narychlo vytřískat volební hlasy.


Prokšanovou zmíněné „vymezování se“ je normální metodou politického boje, které nám v minulosti přineslo své ovoce, jako třeba když jsme se ostře vymezili vůči kandidatuře Artura Bekmatova za SMER na Slovensku. Tato naše kritika Bekmatova a Socialistů.sk přilákala na naší stranu některé z jejích bývalých přívrženců, kteří byli stejně jako my zhnuseni oportunismem Socialistů.

Jen zarytý oportunista jako Prokšanová může brát za samozřejmé, že je pro volební úspěch třeba se spojit s reformisty, či dokonce konzervativci. Že voličům vlastně vůbec nezáleží na programu, ideálech a teorii. Prokšanová počítá tím způsobem, že 2% a 3% jsou 5%, což se rovná otevření brány do Evropského parlamentu. Jen velmi málo jí sejde na tom, co tyto čísla reprezentují. A přijde ji zcela mimo mísu si připustit, že se Bolševikům v Rusku podařilo v roce 1917 převzít moc, ačkoliv byli minoritou v minoritě.


Prokšanové, Konečné a KSČM „jde o kejhák“, protože jsou hnusnou bandou prohnilých oportunistů, kteří neměli problém vydržovat u moci jednoho z nejbohatších kapitalistů v zemi – Babiše! To je ten důvod proč vypadli ze sněmovny. Nemůžou za to miliardy investované do antikomunistických kampaní, zkažená mládež, mimozemšťani nebo Pepek Námořník – můžou si za to oni sami! A dělají vše pro to, aby se už do sněmovny nikdy nevrátili – minimálně ne jako komunistická strana.


Dále Prokšanová pokračuje:

„Nekomunističtí kandidáti koalice STAČILO! se nestávají členy KSČM, a nemají žádný vliv na formování strany a její politiky.“

Velmi zajímavé. Takže je asi náhoda, že je program koalice Stačilo kopií toho, co zaznívá z úst maloburžoazních aktivistů na protivládních demonstracích, plný vlastenectví, sociálšovinismu a demagogií všeho druhu. Konečná si dokonce ve svém úvodním videu o koalici Stačilo posteskla, že některým lidem které oslovila vadilo, že by koalici měla iniciovat a vést žena. Tak proč ty lidi sakra oslovovala, když jsou to sexistická konzervativní hovada?!/stacilo.czKSČM už právem nevěří sama sobě a nevěří jí ani masy


KSČM by neměla být stranou, která se bojí jít kupředu se svým programem a jít samostatně za sebe, za stranu, která má hájit zájmy dělnické třídy, jít vpřed s marxistickou teorií, budovat revoluční stranu a připravovat proletariát k revolučnímu svržení kapitalismu a budování socialismu. V současnosti však věří více konzervativcům než vlastní vymírající členské základně. V KSČM se totiž nedá absolutně o nic opřít, a na nic spolehnout. Je to mrtvá schránka, která staví na kandidátky komunálek lidi ve věku 96 let života.


Použijme citát z Bible:


„Každý, kdo slyší tato má slova a činí je, bude tedy podoben muži prozíravému, který postavil svůj dům na skále. A spadl déšť a přihnaly se vody a zaduly větry a udeřily na ten dům -- ale nezřítil se, neboť byl založen na skále. A každý, kdo slyší tato má slova a nečiní je, bude podoben muži pošetilému, který postavil svůj dům na písku. A spadl déšť a přihnaly se vody a zaduly větry a udeřily na ten dům -- a zřítil se a jeho pád byl veliký.“ A stalo se, že když Ježíš dokončil tato slova, byly zástupy ohromeny jeho učením,neboť je učil jako ten, kdo má pravomoc, a ne jako jejich učitelé Zákona."

(Matouš 7:24-29)


Dům KSČM stojí na písku. To je důvod, proč se zejména dnes, v časech nejhlubší kapitalistické krize řítí k zemi. Napsali jsme tento text nikoliv proto, abychom kohokoliv urazili, ale abychom v naší organizaci a našem okolí předešli pošetilostem, které plodí KSČM, a byli těmi prozíravými, kdo budou stavět naší vlastní stranu – Komunistickou Avantgardu – na pevném základu skály.


A co že je tato skála? Vězte, že nemá absolutně nic společného s Josefem Skálou, který hlásá o koalicích s pravicovými konzervativci už snad po dekády. Skála na které budujeme náš dům je skála marxistické teorie, tedy koncentrované bojové zkušenosti pracující třídy tříbené pro účely našeho boje dnes.


Pokud se považujeme za pokračovatele Marxe, Engelse, Lenina a Trockého, tak je naší povinností bránit zuby nehty marxismus před tendencemi znásilňující marxismus. Politika KSČM se vůbec neliší od politiky některých oportunistů II. Internacionály, díky které se stala páchnoucí mrtvolou, jak jí počas války popsala Rosa Luxemburg./https://narayangiri.files.wordpress.com/


Nemyslíme si, že tento text přiměje KSČM k jakémukoliv jejímu politickému obratu. KSČM je dnes stranou, která je místo na teorii dnes pevně soustředěna na zisk křesel, které chce získat skrze Kateřinu Konečnou, která na základě této skutečnosti získává ve straně velmi nezdravou pozici. Dokládá to přístup samotné Prokšanové, ale i dalších straníků, kteří jsou politicky ochotni obětovat absolutně vše, aby Konečnou někam protlačili, nebo aby skrze Konečnou došlo k ziskům křesel. Bez Konečné a její momentální popularity totiž už žádná KSČM neexistuje.


Reakce mnoha straníků na tento text tak tedy bude nevyhnutelně ve znamení nenávisti vůči nám, kteří jejich novému volebnímu paskvilu nepřejí úspěch, a odhalují jeho zrádnost. Další se možná pousmějí nad tím, jak jejich politiku kritizujeme v situaci, kdy mají naše texty čtenost ve stovkách, a sami jsme stále malou organizací. To je pravda soudruzi. Když jsme však kriticky podporovali KSČM ve volbách do parlamentu v roce 2021, neměli jsme ani třetinu naší současné síly. A samotné záležitosti které jsou popsané v tomto textu jsou i analýzou toho, proč Vaše strana kolabuje a umírá, zatímco Komunistická Avantgarda posiluje.

359 zobrazení

Comments


bottom of page