top of page

Marxistická čtenářská skupina

V knize "Co dělat?" z roku 1902 Lenin správně prohlásil, že "Bez revoluční teorie nemůže být ani revolučního hnutí". Studium marxistické teorie je základem naší politické práce. Bez schopnosti aplikovat dialekticko-materialistický pohled na svět není možné svět správně analyzovat, a tím ani docházet ke korektním závěrům a postojům. Nestudujeme marxistickou teorii jako akademici uzavření ve svých slonovinových věžích, ale jako návod k praxi. Návod k politickému boji. Naše teorie a analýza jsou hlavními zbraněmi kterými oslovujeme masy tam venku.

Nedávné období bylo ve znamení mnohých otřesů v rámci naší společnosti, které motivovaly množství lidí vyrazit do ulic bojovat za svá práva a proti vládě oligarchie. To, co však pracující v Česku a na Slovensku potřebují jako sůl, je korektní revoluční program a solidní revoluční strana, která by jej prosazovala, a která by se opírala pouze o autoritu pracující třídy. Toto je přesně naším cílem vybudovat.

Čtenářská skupina je proto velmi vhodná zejména pro Vás, kteří nás sledujete, a uvažujete o zapojení se do naší činnosti. Je to místo kam zveme některé z našich čerstvých kontaktů, kde se můžeme i přesvědčit o tom, jak to dotyční myslí vážně se zájmem na sobě pracovat, a dodržovat pravidla, což je celoživotním úkolem každého skutečného marxisty.

Naše čtenářská skupina probíhá online na našem discordu. Pokud se do ní chcete s námi zapojit, neváhejte se nám ozvat buď v sekci "Kontakt" na tomto webu, nebo třeba zprávou na našem Instagramu či Facebookové stránce "Marxistická Alternativa".

gdf.jpg
bottom of page