top of page

Brožury

Všechny naše materiály zasíláme po Česko-Slovensku prostřednictvím České a Slovenské Pošty. Dále jsou dostupné na našich pravidelných mítincích jednou za dva týdny v Praze, případně na našich stáncích u budov univerzit a kolejí, či při příležitosti našich intervencí na veřejných shromážděních. Výtěžek z prodeje putuje rovnou na rozvoj našich revolučních aktivit. Vaším nákupem tedy významně přispějete k rozvoji marxismu v ČR a SR!

Svou objednávku učiňte nejlépe ještě dnes, prostřednictvím zprávy naší FACEBOOKOVÉ STRÁNCE.

O povyku ohledně Kronštadtu
Lev Trockij
ČELO.png
Marxistický úvod do filosofie
broz.jpg
Století boje za stát pracujících

Brožura obsahuje text Lva Trockého z roku 1938, ve kterém vyvrací mýty snažící se očernit jeho úlohu v Ruské revoluci okolo otázky Kronštadtského povstání v březnu roku 1921. Jsme první, kdo přeložil tento text do češtiny.

16 stran

Marxismus začal jako filosofie, a veškeré Marxovy myšlenky stojí pevně na základě jeho filosofie dialektického materialismu. Bez jeho pochopení se tedy není možné ve studiu marxismu dostat nijak daleko. Naše brožura Vám osvětlí jeho základy.

41 stran

Na brožuře ohledně boje pracujících za jejich stát jsme pracovali jako kolektiv autorů celý rok 2018. Brožura byla vydána při oslavách výročí Československé státnosti, jako připomínka století naplněného třídním bojem. Celá brožura je psána z pohledu pracujících v různých časových obdobích.

65 stran

Bez názvu.jpg
Co je Marxismus?

Tato brožura je určena zejména pro všechny ty, co se chtějí dozvědět něco o základech marxismu. Brožura vysvětluje, že být marxistou není nic, za co by se musel kdokoliv stydět, ale že naopak marxismus poskytuje jedinou životaschopnou cestu ohledně překonání kapitalismu, a třídní diktatury 1% nad 99%.

52 stran

Marxistický úvod do boja za práva žien

Boj za práva žien je horúcou otázkou naprieč celej spoločnosti. Obklopení buržoáznymi ideológiami, oportunistickými a pomýlenými deformáciami proletárskeho stanoviska je ťažké sa vyznať. Zopár článkov od niektorých z legiend marxizmu vysvetľujú, že oslobodenie žien príde len cez jednotný triedny boj všetkých pracujúcich, nie vzájomného požierania na základe identity.

27 strán

bottom of page