top of page
Vyhledat

Situácia na Slovensku, nie sme za dotovanie kapitalistov a vedenie Levice ako zradcovia revolúcie!

Na Slovensku sa za posledný čas udialo veľa vecí. V stredu 6.5. 2020 sa začala druhá a tretia fáza uvoľňovania opatrení. Toto otváranie len ukazuje prehnitosť pravicovej vlády na Slovensku. Ukazuje, že je nezáleží na pracujúcich ale na podnikateľoch a kapitalistoch. Že je záleží na kapitále buržoázie viac ako na vlastných pracujúcich občanoch.

Taktiež je momentálne na Slovensku problém s dezinformáciami ohľadom vzniku tohto vírusu. Známy pravicový extrémista a predseda strany ĽSNS - Marián Kotleba vydal video kde rozpráva o tom, že COVID-19 je umelo vyrobený a je to potvrdené viacerými vedcami. Názor či je to pravda si spravte sami. Čo čakať od človeka, ktorý má stranu plnú neo-nacistov, fašistov a rasistov. Akurát sa snaží vyvolať paniku čo sa mu očividne darí keďže sa pred parlamentom zišla skupinka ľudí, ktorá ako ovce samozrejme protestovali proti nariadeniam. Mali polepené autá vecami ako 5G rozširuje koronu atď. čo je pochopiteľne hlúposť. Kotlebovci tým, že hovoria o zrušení nariadení iba ukazujú, že sa snažia chrániť biznis a nie pracujúcich! Sú to zradcovia proletariátu a raz sa im to vráti!

Toto spúšťanie nie je kvôli nejakému zvyšovaniu slobôd ale pre zachraňovanie ekonomiky aj za cenu zvýšenia rizika nákazy pracujúcich práve COVID-om 19. Verejné stravovanie, ubytovania, taxi služby, kaderníctva a tak ďalej síce fungujú obmedzene za prísnejších podmienok ale naše stanovisko je jasné. Žiadna pomoc ľuďom, ktorí túto krízu spôsobili a teda kapitalistom! V súčasnosti sa nachádzame v najhlbšej kríze od vzniku kapitalizmu. Táto kríza nie je spôsobená korona vírusom. Táto kríza je spôsobená anarchiou tržnej výroby, ktorá spôsobuje nadvýrobu a tým presýtenie trhu. Spoločne s vykorisťovaním pracujúcich dochádza k tomu, že proletariát nie je schopný skupovať ním vyrobený tovar a tým, že nie je kam investovať, dochádza k presýteniu trhu a tým ku kríze. V podstate je to klasická kapitalistická cyklická kríza, ktorá sa opakuje vždy plus mínus každých 10 rokov. Naposledy od 2008 nezmizla ba naopak. Naďalej sa prehlbovala a čakala na to kedy príde jej čas. Korona akurát túto krízu vytiahla spod zeme a uzrela svetlo sveta. To znamená, že by prišla aj tak, len trošku pozdejšie.


Samozrejme táto kríza padá na chrbát pracujúcich keďže sa dotujú podniky a kapitalisti práve z vreciek pracujúcich. Potom takto dochádza k podfinanocovaniu zdravotníctva, školstva, zníženiu miezd vo verejnej a štátnej správe. Platíme ľuďom, ktorí túto krízu spôsobili. Skvelé! Tieto peniaze by mali byť radšej využité práve na nahradenie 100% miezd pracujúcich kým sú doma a nepracujú počas pandémie. Medzitým dochádza k organizovaniu kapitalistov proti štátu. V Čechách, organizácia menom „Hospodárska komora“, začala vylepovať na ceste billboardy s odkazmi ako „Nastartujme služby a obchod než bude pozdě!“ Ako si môžete všimnúť, takmer nikoho netrápi Vaše zdravie, riziko nákazy alebo to či to od Vás nechytia Vaši rodičia alebo starí rodičia. Túto komoru zaujíma kedy sa rozbehne ich biznis. Kedy sa začnú točiť ich prachy.

A práve takýmto subjektom ustupujú reformisti ako česká strana Levice, ktorá nie je revolučne orientovaná strana. Ich plány dotovať iba tých dobrých kapitalistov ukazuje ako veľmi sú obmedzení a ako zrádzajú proletariát. Oni by si rozumeli s Bernsteinom. Šovinisti a oportunisti! To oni sú! Revolúcia sa nikdy nedosiahne keď budeme podporovať kapitalistov. Nič ako dobrý a zlý kapitalista neexistuje. Pomoc kapitalistovi je nôž do chrbta pre proletára! Každá reformistická skupina je predurčená k zrade. Naším cieľom ako organizácie, nie sú sociálne reformy ale sociálna revolúcia. Nie záchrana podnikateľov ale pomoc pracujúcim a študentov. Naším cieľom nie je nechať proletára platiť čo by len za cent za krízu, ktorú nespôsobil. Našim cieľom je organizovať v takýchto ťažkých dobách proletariát a nechávať ho získavať skúsenosti pre prekonanie kapitalizmu v budúcnosti. Ak by bola Levice skutočne revolučná ako tvrdí členka strany Anička Mikulenková, robila by toto. My Marxistická Alternativa nepodporujeme revizionistické kroky Levice a naopak vyzývame ľudí k tomu aby neverili niekomu kto chce, aby z Vašich vreciek išli peniaze ľuďom, ktorí môžu za to, že ste prišli o prácu. My Marxistická Alternativa chceme aby ste boli pripravení a aby ste sa začali organizovať v náš spoločný cieľ. My Marxistická Alternativa Vás vyzývame k prekonaniu kapitalizmu, dosiahnutiu socialistickej revolúcie a diktatúry proletariátu!


Martin Frankel 12.5.2020


120 zobrazení

Comments


bottom of page