top of page
Vyhledat

Sedm rad pro osamocené


Považuješ se za marxistu/marxistku, nebo tě marxismus a obecně „rovnostářské“ ideje (zatím) jen zajímají? Ale jsi ve svém okolí zdánlivě osamocen, co se týče názorů? Není důvod ke smutku! I naše první skupina v Česku měla těžké začátky. Zde je sedm rad pro osamocené soudruhy a kamarády.


  1. Vzdělávej se! Pokud tě zajímá cokoliv týkající se marxismu, studuj to! Ale nezapomínej – marxismus je celek, je nutné studovat všechny jeho oblasti. Čti si články na našem webu. Sleduj náš YouTube kanál, lajkuj a sdílej naše posty na Facebooku. Na našem webu se snažíme dávat široký záběr věcí, aby si každý přišel na své. Publikujeme články pro širokou veřejnost (asi nejvíc základní věc, kterou začít), snažíme se neopomíjet ani marxistickou teorii, která je úhelným kamenem našich aktivit. A v neposlední řadě zde máme i reportáže z našich aktivit a reflexe na různé oblasti společenského života – současná politika, umění, ekologie…

  2. Spoj se s námi! Pokud myslíš svou aktivitu vážně, ozvi se nám! Můžeš se s námi podělit o své zkušenosti a my ti můžeme dát rady, jak být aktivní, čemu se vyhnout. Naše aktivita má smysl, když je propojená a důsledná. Abychom dosáhli změny, musíme na tom pracovat společně! Napiš nám o naše publikace, samolepky a my ti je pošleme. Můžeš se s námi i domluvit a pomůžeme ti osobně v místě tvých aktivit.

  3. Buduj místní skupinu! Akci mas nic nenahradí, ovšem je důležité budovat místní skupiny předvoje, který je schopen aktivit a analýzy. Víc hlav víc ví a skupina dokáže víc, než jednotlivec. Máš mezi kamarády, spolupracovníky, spolužáky lidi s podobnými názory? Diskutuj s nimi! Dělej s nimi čtecí a diskuzní kroužky, můžete dojít k zajímavým závěrům a názorovému vyjasnění. Navíc si tak můžeš natrénovat svůj projev a argumentaci. Nezanedbatelný je i psychologický efekt skupiny – soudruzi a kamarádi tě můžou podržet, když máš potíže.

  4. Vytvářej vlastní materiály! Produkuj a posílej nám svou vlastní tvorbu. Ať už se jedná o články, polemiky, či umělecké výtvory, zašli nám je na Facebook nebo mail. Můžeme je po prodiskutování zveřejnit a šířit. Pokud znáš práci s grafickými programy, pokud umíš dobře psát, pokud znáš teorii, pokud znáš historii – tvoř!

  5. Buď ve střehu! Musíš na sebe dávat pozor, marxismus je super, ale antikomunistů je dnes hodně. A to i těch agresivních a nutno říct, že ani policie nemá marxisty moc v lásce. Přizpůsobuj svou internetovou komunikaci obsahu. Ber to tak, že cokoliv napíšeš na internet – stává se veřejným. Nezáleží na tom, zda si na Facebooku dáš viditelnost příspěvku „pouze já a přátelé.“

  6. Nenech se zlomit! Současná systémová propaganda se snaží vykreslit marxismus a cokoliv pokrokového v těch nejhorších barvách. Právě studiem a hlubším porozuměním marxismu a současné společnosti dokážeš rozpoznat (ne)pravdivost tvrzení politiků, ekonomů, politologů, zástupců firem a státu. Pamatuj, současný systém má celé armády svých propagandistů – celá Public Relations oddělení, celé instituce se zabývají lživou propagandou proti pracujícím a jejich hnutí.

  7. Bouřit se je správné! I ty jsi součástí změny. Pokud chceš změnit společnost, musíš být avantgardní, stát se změnou, kterou chceš. Ale nesmíš sklouznout k elitářství. Přístup „jsem lepší, než ostatní“ není marxistický. Všichni pracující máme stejné zájmy – překonání současného kapitalistického systému. Ukončení predátorského období, kdy je člověk člověku vlkem. Spolupráce je daleko efektivnější, než sobectví a elitářství. Historie ukázala, že vzpoura je věc oprávněná. A není více oprávněné vzpoury, než té proti kapitalismu!

Pamatuj, i když se ti to může zdát, nikdo není ve svém boji osamocený. Jsme součástí silné mezinárodní organizace, která každým rokem roste. Náš boj nezastaví čáry na mapách, které mají značit státy. Naší zbraní je solidarita!

19 zobrazení
bottom of page